TISZTELT TAGJAINK!

Egyesületünk folyamatosan kap visszajezéseket a tagságtól. Ezen visszajelzések között vannak visszatérő, már megoldott problémák, melyről honlapunkon is több helyen adtunk tájékoztatást. Ezeket a lényeges, tagjaink által megfogalmazott problémákat összegezzük és újra megválaszoljuk.

Felvetett problémák:

 • Az Egyesület Facebook oldalán jó lenne, ha az ügyünkről megjelenne valami friss infó!!!
 • Tájékoztassanak a bankszámlaszámukról!
 • Miért csak baloldali politikusokat hívnak a rendezvényekre?
 • Az Egyesület miért foglalkozik más ügyekkel, miért nem csak a nyugdíjunk ellopásával? Nem azért alakult a pertársaság?
 • Hogy lehetek elmaradva a tagdíjjal? Minden évben fizettem.
 • Az Európai Unió Emberi jogi bíróságán nyert egy volt rokkantnyugdíjas. Akkor mi miért nem? Ennek nincs kiterjesztő ereje?

Válaszok:

 • A KNOÉ Egyesületnek van saját honlapja. Tagjainkat részletesen, a mások által nem látható tagi felületen tájékoztatjuk. A Facebook egy közösségi oldal, bárki és bármikor láthatja. Az egyesület belső ügyei, jogi megoldásai, a tagdíjat fizető tagjainkra tartoznak. Sem tippeket, sem ingyen tanácsadást a KNOÉ nem tervez a jövőben, kivülállóknak.
 • A bankszámlánkkal összefüggő információk több helyen megtalálhatóak honlapunkon. Elsődlegesen főoldalunkon: itt. Továbbá ezen oldalainkon: itt, és itt. Fenn van a tagi felületen is!
 • A rendezvényeinkre, mely honlapunkon több helyen is olvasható, sorozatosan hívtunk meg politikusokat, közéleti személyeket. A kormány pártoktól senki, a többi párttól is sokan nem fogadták el a meghívásainkat. Próbálkozunk tovább, újra meghívunk közéleti személyeket, politikusokat, minden oldalról. Ezt az irányt folytatjuk anélkül, hogy az egyesületünk bármelyik politikai irányban elkötelezné magát. Civil szervezet vagyunk és az is szeretnénk maradni a jövőben is.
 • A KNOÉ nem pertársaság, hanem egyesület. Hogy mi a pertársaság fogalma, itt olvasható. Az egyesületet az alapítói nem csak a korkedvezményes nyugdíj ügy miatt hozták létre. Az Egyesület alapszabályának IV. fejezetének (1) és (2) bekezdése szerint "az egyesületet tagjai abból a célból hozták létre, hogy ellássa tagjai képviseletét és érdekvédelmét, minden olyan harmadik személlyel szemben, akik a jóhiszeműen, törvényesen megszerzett jogaik megszüntetésére, megváltoztatására, valamint a magyar illetve a közösségi jog szabályaival ellentétes intézkedésekkel, bármilyen joguk sérelmére törekednek. Az egyesület feladata tehát tagjai szerzett, és jogszabályban bármilyen formában meghatározott jogának védelme, ezzel összefüggő jogaiknak képviselete Magyarországi, illetve Nemzetközi Fórumokon.
 • Sokan nem veszik figyelembe a KNOÉ Egyesület alapszabályában foglaltakat. Az egyesületi tagok jogairól és kötelezettségeiről szóló VI. fejezet E) pontjának (1) bekezdése határozza meg, hogy az adott év július 1-től belépését kérő rendes és pártoló tagnak, a tagi felület kiépítésének költsége miatt a teljes éves, azaz 2.000 Ft azaz kettőezer forint tagdíjat kell fizetnie.
 • Semmilyen körülmények között nem szabad összehasonlítani jogilag különböző ügyeket. 2016. decemberében valóban nyert egy rokkantnyugdíjas. Ami alapján az ügy teljesen más, az az hogy a baktalórántházai rokkantsági nyugdíjban részesülő asszony a 2012. január 1.-jén hatályba lépett "megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény miatt elveszítette nyugdíjjogosultságát, és egy fillért ellátást sem kapott! Nem csökkent az ellátása, hanem egy fillér ellátást sem kapott!

  TISZTELT TAGJAINK!

  Egyesületünk folyamatosan kap visszajezéseket a tagságtól. Ezen visszajelzések között vannak visszatérő, már megoldott problémák, melyről honlapunkon is több helyen adtunk tájékoztatást. Ezeket a lényeges, tagjaink által megfogalmazott problémákat összegezzük és újra megválaszoljuk.

  Felvetett problémák:

  • Az Egyesület Facebook oldalán jó lenne, ha az ügyünkről megjelenne valami friss infó!!!
  • Tájékoztassanak a bankszámlaszámukról!
  • Miért csak baloldali politikusokat hívnak a rendezvényekre?
  • Az Egyesület miért foglalkozik más ügyekkel, miért nem csak a nyugdíjunk ellopásával? Nem azért alakult a pertársaság?
  • Hogy lehetek elmaradva a tagdíjjal? Minden évben fizettem.
  • Az Európai Unió Emberi jogi bíróságán nyert egy volt rokkantnyugdíjas. Akkor mi miért nem? Ennek nincs kiterjesztő ereje?

  Válaszok:

 • A KNOÉ Egyesületnek van saját honlapja. Tagjainkat részletesen, a mások által nem látható tagi felületen tájékoztatjuk. A Facebook egy közösségi oldal, bárki és bármikor láthatja. Az egyesület belső ügyei, jogi megoldásai, a tagdíjat fizető tagjainkra tartoznak. Sem tippeket, sem ingyen tanácsadást a KNOÉ nem tervez a jövőben, kivülállóknak.
  • A bankszámlánkkal összefüggő információk több helyen megtalálhatóak honlapunkon. Elsődlegesen főoldalunkon: itt. Továbbá ezen oldalainkon: itt, és itt. Fenn van a tagi felületen is!
  • A rendezvényeinkre, mely honlapunkon több helyen is olvasható, sorozatosan hívtunk meg politikusokat, közéleti személyeket. A kormány pártoktól senki, a többi párttól is sokan nem fogadták el a meghívásainkat. Próbálkozunk tovább, újra meghívunk közéleti személyeket, politikusokat, minden oldalról. Ezt az irányt folytatjuk anélkül, hogy az egyesületünk bármelyik politikai irányban elkötelezné magát. Civil szervezet vagyunk és az is szeretnénk maradni a jövőben is.
  • A KNOÉ nem pertársaság, hanem egyesület. Hogy mi a pertársaság fogalma, itt olvasható. Az egyesületet az alapítói nem csak a korkedvezményes nyugdíj ügy miatt hozták létre. Az Egyesület alapszabályának IV. fejezetének (1) és (2) bekezdése szerint "az egyesületet tagjai abból a célból hozták létre, hogy ellássa tagjai képviseletét és érdekvédelmét, minden olyan harmadik személlyel szemben, akik a jóhiszeműen, törvényesen megszerzett jogaik megszüntetésére, megváltoztatására, valamint a magyar illetve a közösségi jog szabályaival ellentétes intézkedésekkel, bármilyen joguk sérelmére törekednek. Az egyesület feladata tehát tagjai szerzett, és jogszabályban bármilyen formában meghatározott jogának védelme, ezzel összefüggő jogaiknak képviselete Magyarországi, illetve Nemzetközi Fórumokon.
  • Sokan nem veszik figyelembe a KNOÉ Egyesület alapszabályában foglaltakat. Az egyesületi tagok jogairól és kötelezettségeiről szóló VI. fejezet E) pontjának (1) bekezdése határozza meg, hogy az adott év július 1-től belépését kérő rendes és pártoló tagnak, a tagi felület kiépítésének költsége miatt a teljes éves, azaz 2.000 Ft azaz kettőezer forint tagdíjat kell fizetnie.
  • Semmilyen körülmények között nem szabad összehasonlítani jogilag különböző ügyeket. 2016. decemberében valóban nyert egy rokkantnyugdíjas. Ami alapján az ügy teljesen más, az az hogy a baktalórántházai rokkantsági nyugdíjban részesülő asszony a 2012. január 1.-jén hatályba lépett "megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény miatt elveszítette nyugdíjjogosultságát, és egy fillért ellátást sem kapott! Nem csökkent az ellátása, hanem egy fillér ellátást sem kapott!