TISZTELT TAGJAINK!

A déli határon önkéntes tartalékos szolgálatot ellátó személyek, illetve hozzátartozóik arról tájékoztatták Egyesületünket, hogy embertelen körülmények között teljesítenek szolgálatot. Kaptunk olyan információt is, hogy a szolgálati idő 12 óra, a szálláshely 2 órányira van a szolgálati helytől, több mint 30 emberre jut 2 db zuhany. Nincs rendes ágy, hálózsákban kell aludniuk és egyéb kellemetlenségektől is szenvednek. Tagjaink közül többen azért vállalták ezt a szolgálatot, mert nem a jelenleg 15%-kal csökkentett, hanem a teljes összegű járandóságot kapják. Ezzel él vissza a kormányzat!

Úgy véltük, hogy a kapott információk ellenőrzésére a legjobb megoldás, ha személyesen megnézzük a helyszínt és beszélünk az ott szolgálatot teljesítő állománnyal. Erre egyesületünk lehetőséget is kapott, hisz elnökünk kérésére Kónya Péter független országgyűlési képviselő elintézte, hogy vele együttesen 2016. december 21.-én a déli határra menjünk. A tapasztaltakról Kónya képviselő úr Kuti Lászlóval közösen, 2016. december 21.-én a képviselői irodaházban sajtótájékoztatót tart. Természetesen tagjainknak is részletes tájékoztatást adunk.