A Korkedvezményes Nyugdíjasok Országos Érdekvédelmi Egyesülete, KNOÉ nyílt levélben kérdezi meg Magyarország jelenlegi kormányát, hogy az árvízvédelemmel összefüggő problémák megoldásában, az árvízvédelem szakmai kérdéseiben, Orbán Viktor miniszterelnök-e a legképzettebb szakember? Egyesületünk a köztelevízió és más jelenleg egyértelműen korányközeli médiumokban azt látja, hallja hogy Orbán Viktor közvetlenül irányítja az árvízvédelmet! Egyesületünk sok száz tagja vesz részt önkéntesként az árvízvédelmi teendőkben, és rendelkezik több évtizedes tapasztalattal! Segítünk minden erőnkkel, minden szaktudásunkkal, tesszük ezt hazánkért, tesszük ezt honfitársaink biztonságáért! A leghatározattabban azt szeretnénk, hogy hazánk, Magyarország területén pusztító árvíz hatásai, következményei a lehető legkisebb mértékűek legyenek! Ez az indoka felvetett kérdésünknek, hogy a legképzettebb árvízvédelmi szakember irányítja-e jelenleg a tevékenységet? Kérjük, hogy haladéktalanul szíveskedjenek erről minket, és honfitársainkat tájékoztatni, hogy ezeknek a kritériumoknak Orbán Viktor felel-e meg a legjobban! Amennyiben nem, úgy pártállástól függetlenül adja át az irányítást, az arra legalkalmasabb személynek! Nem gondoljuk, hogy hazánkat sújtó természeti katasztrófa populista pártcélokra, a miniszterelnök népszerűsítésére felhasználható! Felszólítjuk a kormányt, hogy az árvízvédelemből hagyja ki a politikát, vonja be a képzett szakembereket és a lehető leghatékonyabban védje meg országunk lakosságát!

A KNOÉ vezetősége