TISZTELT TAGJAINK!

Dr. Tabajdi Csaba az Európai Parlament petíciós bizottságának főtagja, arról tájékoztatta egyesületünk elnökét, hogy a korkedvezményes nyugdíjakkal összefüggő petíciók, köztük a miénk, - mely David Lowe titkár szerint a legtöbb közösségi jogi érvet tartalmazta - tárgyalására, a korábbi ígéretekkel ellentétben, nem kerül sor januárban. dr. Tabajdi úr véleménye az, hogy ez pozitív fejlemény, ugyanis azt jelenti, hogy a bizottság valóban komolyan foglalkozik az üggyel és figyelembe vesz új érveket is! A következő hónapban így lehetőségünk lesz arra, hogy tovább lobbizzunk, még mielőtt megtárgyalásra kerülne az ügy! Ezek alapján egyesületünk vezetése mindent megtesz a további lobbizás érdekében, hiszen a petíciós bizottság pozitív döntése alapján, a Európai Unió Luxembourgi Bírósága gyors döntése várható, mely a Magyar államra nézve kötelező érvényű! Sokan felvetették, hogy "a bírák ügyében egy gyors döntés született." Az Uniós jog értelmében a két ügy nagyon különböző, más- és más közösségi jogi szabályokat sért! Ezen értelemben, sajnos a minket ért jogsérelem a kisebb súlyú! Egyesületünk vezetése mindent meg fog tenni, a további lobbízásért, és mindent meg fog tenni azért, hogy a lehető leggyorsabb ügyintézést kikényszerítse az Európai Parlament bizottságából! Dr. Tabajdi úr ebben folyamatos segítséget ígért és az egyik munkatársát, aki Brüsszelben tevékenykedik az Európai Parlamentben rendelkezésünkre bocsátja, hogy napi segítséget nyújtson abban, hogy tudjuk, hogy kihez, mikor kell fordulnunk a gyors siker értelmében! E munkatárssal elnökünk már felvette a kapcsolatot, a részleteket hosszasan átbeszélték! A még biztosabb siker érdekében a lobbizást elkezdtük!

KNOÉ vezetősége 2013. január 13.